Illinois Genealogy Trails History Group

Clark County Illinois
Genealogy and History


line
1947 Farm Platbook
Index of Landowners

line

1947 FARM PLATBOOK

Indexed and Submitted by: Cindy McCachern

CLARK COUNTY, ILLINOIS


AUBURN TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed and Submitted by: Ron Cornwell and Cindy McCachern
This is an index of all landowners in Auburn Township, listed by section.

SECTION 1
Allred, A.
Church, Cora
Cole, Frank
Daly, E.
Murphy, R.
Shade, G. F.
Shotts, Jesse
Thompson, J. E.
Wallace, B.
Wallace, E.
Washburn, F

SECTION 2
Beabout, A.
Beabout, C.
Beabout, John W.
Cole, Fenton
Cole, Frank
Gotthelf, N.
Phillips, Elmer
Phillips, H.
Wallace, E.

SECTION 3
Johnson, John H.
McKee, William
Shaffner, H.
Shaffner, Jesse

SECTION 6
Baker, R.
Cole, Frank
Davis, W. T.
Hutchens, Fenton
Murphy, H.
Reedy, C.
Stanfield, Percy
Tapscott, W. F.
Thompson, Robert
Veach, H. C.
Veach, Obe
Veach, Otto

SECTION 19
Lashbrook, R.O.

SECTION 22
Brossman, Homer
Claypool, U.
Dodd, M. S.
Gleaner, Albert
Higginbotham, O.
Louher, William
Neibarger, Dan

SECTION 23
Baker, F. W.
Church, V.
Cole, F.
Dawson, Rob
Dodd, M. S.
Fasig, G.
Fitzgerald, J.
Jones, Albert
Linton, L.
Lougher, William
Morgan, Walter
Neibarger, Dan
Wilhoit, Glenn

SECTION 24
Bell, Otis
Burkett, L. W.
Jackson, Minnie
Morgan, T. B.
Morgan, Walter
Nelson, J. E.
Ohm. C. H.
Patchett, W.
Short, H.
Smith, Lee
Wright, C.

SECTION 25
Bennett, Tim
Burkett, R.
Claypool, C.
Dykes, James
Hornbrook, Wilson
Hurst, E. B.
Jackson, Minnie
Johnson, L.
Renner, C.
Riley, Russel

SECTION 26
C., L.
Church, V.
Church, Vern
Hutchens, H.
Jones, Albert
Linton, A.
Linton, C.
Linton, T.
N.,S.
Ohm, H.
Rogers, M.
Spittler, W.
Stoneburner, E.
Veach, W.
Wright, C.

SECTION 27
Allred, E. T.
Claypool, Essie
Groves, G. W.
Jones, Albert
Miller, Hurley
Snyder, Harry

SECTION 30
Bennett, Tim
Fredenberg, J. W.
Jackson, Minnie
Renner, C.
Weir, Fannie

SECTION 31
Hendrix, Lloyd
Majors, Bert
Murphy, Kate
Shade, Glen
Veach, H.
Veach, O.
Veach, Obe

SECTION 34
Beabout, F.
Brosman, Claude
Brosman, G. W.
Cleaver, B. F.
Cline, Anna
Cline, Ora
Hills, W. B.

SECTION 35
Beabout, C.
Beabout, J. W.
Elledge, E.
Elledge, S.
Fraker, F.
Fraker, Harry
Garver, Pearl
Ohm, Helen
Spittler, W.

SECTION 36
Bennett, Tim
Claypool, C.
Davidson, D. W.
Hornbrook, Wilson
Hurst, L.
Hurst, W.
Hutchens, C.
Hutchens, M.
Powell, G.
Shade, M.
Stephens, R. L.
Veach, H. C.
Veach, Sarah

   


DARWIN TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed and Submitted by: Cindy McCachern
This is an index of all landowners in Darwin Township, listed by section.

SECTION 1
Hewitt, T.
Pine, Clyde
Pine, William S.
Tingley, A. S.

SECTION 2
Berner, E.
Berner, F.
Cole, F.
Davidson, J. W.
Davidson, W. D.
Finkbiner, C.
Maurer, A. J.
Maurer, Robert

SECTION 3
Boyer, R.
Davidson, Arch
Davidson, W. D.
Maurer, Robert
Myer, W.
Thompson, A.

SECTION 4
Buehler, Grace
Finkbiner, John
Junker, Hy (Est)
Low, Perry
Miller, Richard
Miller, William
Murphy, J. A.
Sweitzer, B.
Sweitzer, George

SECTION 5
Junker, Hy (Est)
Miller, Rudy
Miller, William
Taubeneck, N.
Taubeneck, O. O.
Williams, John F.

SECTION 6
Abel, Gottlieb
Low, Earl
Miller, George
Saiter, E. D.
Willman, H.
Willman, Martin

SECTION 7
Abel, Fred
Imle, Chris
Imle, Herman
Miller, Eugene
Miller, H.
Saiter, Frank
Schaefer, F. W.

SECTION 8
Baker, E.
Beard, K.
Beard, O.
Beard, R.
Beard, Roy
Beard, W.
Blockinger, Roscoe
Fishback, C. E.
Irwin, E. B.

SECTION 9
Beard, Roy
Brewster, E.
Irwin, E. B.
Murphy, Hy
Myles, Wayne
Spangenberg, H.
Sweitzer, George
Wallace, W. A.

SECTION 10
Beard, K.
Beard, W.
Hennessee, Irene
Magill, Walter
Raisner, Charles
Raisner, William H.
Schafer, F.
Seidel, Alfred
Thompson, J. W.
Tingley, Charles
Tingley, H.
Tingley, Harry

SECTION 11
Davidson, W. D.
Magill, Walter

SECTION 15
Beard, K.
Beard, R.
Beard, W.
Finkbiner, D.
Magill, W.
Seidel, Alfred
Seidel, Herman

SECTION 16
Baird, G. O.
Beard, Roy
Bubeck, B. V.
Grabenheimer, Amelia
Hilbert, C.
Hollenbeck, John
Locke, Jesse
Schafer, Fred
Seidel, A.

SECTION 17
Blockinger, John
Blockinger, Roscoe
Locke, Jesse
Marbaugh, J.
Robinson, Robert
Saiter, John
Schafer, Fred
Scheytt, Thomas
Switzer, Earl

SECTION 18
Albrecht, Carl
Hammerly, C.
Hirsch, Lena
Imle, Adam
Imle, William
Saiter, Frank
Schaefer, W. C.
Scheytt, T.

SECTION 19
Draper, L.
Kruse, J. F.
Lichtenburger, Adam
Morgan, Frank
Ogle, C.
Thorp, O. P.
Zeigler, John
Zeigler, William

SECTION 20
Blockinger, Austin
Blockinger, Hy
Blockinger, John
Gard, William
Hammond, L.
Holwick, Emma

SECTION 21
Bohn, R.
Grabenheimer, Amelia
Gard, Dan
Gard, W. W.
Heleine, G.
Hollenbeck, J. M.
Hollenbeck, W. W.
Magill, Walter
Paddock, J.

SECTION 22
Bash, Laura
Hilbert, Charles
Hollenbeck, J. M.
Hollenbeck, N. A.
Hollenbeck, W. W.
Hunt, Clarence
Myles, Logan
Prevo, Mary

SECTION 27
Hilbert, Charles
Shaw, Fred (Est)

SECTION 28
Bohn, Modest
Butler, Roy
Cole, V. L.
Hammond, B.
Robinson, Alice
Robinson, Forest

SECTION 29
Bohn, Sina
Gard, William
Hammond, Lambert
Hocker, F.
Hollenbeck, L.
Pittenger, Roy
Saiter, L.
Tingley, F.
Wall, A.

SECTION 30
Baker, H.
Blockinger, M.
Bohn, A.
Cornwell, Palmer
Etchison, Clifford
Hammond, L.
Hollenbeck, N.
Hutchison, H.
Lichtenberger, A.
Morgan, Frank
Ogle, C.
Spangler, F.
Thorpe, O.

SECTION 31
Baker, Florence
Baker, Harry
Baker, W.W.
Hollenbeck, William
Hunt, Maggie
Hunt, Wayne
Hutchison, H.
Shields, Van

SECTION 32
Collier, Fairy
Collier, Milo
Dickerson, J. H.
Drake, H. W.
Drake, Harry
Huffington, Fred
Hollenbeck, L.
Hunt, Clarence
Hunt, I. E.
Hunt, W.
Jeffers, J. H.
Manhart, R.

SECTION 33
Bohn, H. C.
Cole, V. L.
Haddix, Arthur
Harlan, Emma
Mitchell, J. D.
Taubeneck, Victor

SECTION 34
Brown, Walt
Dickerson, Hilda
Dickerson, J. H.
Dickerson, R. J.
Hogue, Margaret
Murphy, Rachel



DOUGLAS TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed and Submitted by: Cindy McCachern
This is an index of all landowners in Douglas Township, listed by section.

SECTION 19
Beauchamp, N. L.
Buckner, R.
Knowles, William
Mercer, Arthur
Millhouse, J. E.
Murphy, T. R.
O'Hair, Frank T.
Staub, Agnes

SECTION 20
Barney, S.
Beauchamp, N. L.
Flood, G.
Hollingsworth, Louis
McKeever, J..
Mercer, A.
Mercer, R.
O.Hair, Frank T.

SECTION 21
Elledge, Arthur
Elledge, Earl
Hollingsworth, Herman
Hollingsworth, Lloyd
Hollingsworth, Louis
Swango, Jess H.

SECTION 22
Cole, Frank
Ellredge, W.
Finkbiner, V.
Swango, Jess H.
Todd, Edward
Wilson, Lloyd

SECTION 23
Daly, E..
Elledge, L.
Elledge, Omer
Griffin, Carl
Grover, M.
Johnson, L.
Knowles, Clyde
Wilson, L.

SECTION 24
Davis, R. H.
Elledge, L.
Quinn, Bruce

SECTION 25
Alfred, A. A.
Ferguson, Noble
Holcomb, N.
Knowles, Clyde
Low, Ethel
Stanfield, Percy

SECTION 26
Askin, Ed (Est)
Burns, Curt
Burns, Etta
Cannady, Arch
Gore, William
Hollenbeck, Zella
Knowles, Clyde
McDaniel, Homer
Terrell, Wait

SECTION 27
Burns, Curt
Knowles, Clyde
McDaniel, Homer

SECTION 28
Curtwright, E. D.
Gallagher, B.
Hollingsworth, E.
McClary, Robert
McManus, Joe
Murphy, T. R.
Todd, E.
Todd, F.

SECTION 29
Brown, Mary
Downs, W. D.
Gallagher, Bernard
Hackney, F.
Hackney, R.
Hollingsworth, Emmit
Redman, A.
Smithkamp, H.
Smithkamp, Henry

SECTION 30
Clapp, E. F.
Curran, B.
Hackney, F.
Hackney, R.
Kirchner, J.
Madden, Charles
Nelson, Joseph
Staub, Francis
Staub, Joe

SECTION 31
Buser, Susan
Curran, Barney
Fox, C. F.
Graham, John
Hornbrook, Dora
Kirchner, Oscar
Madden, Charles
Madden, Thomas
Millison, Carl
Reely, Sam

SECTION 32
Abrams, Pearl
Burns, P.
Buser, H.
Cutright, Edward
Delaney, Margaret
Gallagher, Ben
Gallatin, S. N.
Smithkamp, Henry
Weiland, John

SECTION 33
Carver, George
Cole, Frank
Goekler, John
Goekler, L.
McKeever, J. L.
Phelps, J.
Weaver, Earl

SECTION 34
Baggs, E.
Daly, E. P.
Fuller, F.
Goekler, John
Goekler, L.
Knowles, Clyde
O'Rourke, M.
Reynolds, John
Sandusky, R.
Strubinger, George

SECTION 35
Drewett, Robert
Gore, Mabel
Gore, W.
Knowles, Clyde
McDaniel, H.
Reynolds, Harry

SECTION 36
Daly, E. P.
Lickert, Mamie
McCarthy, Fred
Sweet, Mae




MARSHALL TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed and Submitted by: Ron Cornwell and Cindy McCachern
This is an index of all landowners in Marshall Township, listed by section.

SECTION 1
Corp, V. S.
Hall, Carey
Jones, O. S.
Knowles, Clyde
Setzer, B. F.

SECTION 2
Prewett, Robert
Reed, John
Smithkamp, Charles
Sweet, Mae

SECTION 3
Curran, Nellie
Holler, Ross
Pickens, Vern
Rutledge, R.

SECTION 4
Baggs, Eck.
Behner, E. B.
Camp, Aib.
Collier, F.
Davison, Ottie
Glick, Ruth
Goekler, Lawrence
Hunt, Jess M.
O’Rourke, Margaret
Setzer, R.

SECTION 5
Buser, Henry
Hornbrook, C.
Hornbrook, Charles
Hornbrook, I.
Hunt, J. M.
Morgan, G.
Morgan, Glen
Perry, Owen
Stewart, Ross

SECTION 6
Cole, F. B.
Cole, Frank
Grendel, Marlow
Hornbrook, I.
Lycan, J. M.
Moore, Floyd
Weiland, John

SECTION 7
Imle, Harold
Morgan, Glen
Murphy, R. L.
Payne, Madge
Phillips, J.
Stanfield, Percy
Stull, Russell
Weiland, Charles
Yargers, Earl

SECTION 8
Anderson, C.
Clark, J.
Eckle, J. E.
Findley, C.
Findley, H.
Fox, Claude
Murphy, T.
Stepp, Glenn
Umbarger, S.
Wesnitzer, F.

SECTION 9
Buser, Clarence
Camp, A.
Colt, F.
Davison, Ottie
Fox, Claude
Fox, Pearl
Guinnip, Arthur
Morgan, Charles

SECTION 10
Ferry, John
Guinnip, Arthur
Holler, Ross
Washburn, D.
Whitmaker, John

SECTION 11
Baggs, Martin
Eithel, Charles
Guinnip, Arthur
Strohm, F.
Tingley, W. A.

SECTION 12
Curran, Charles
English, Charles
Ingle, J.
Knowles, Clyde
Kuhn, F.
Pulver, Lloyd
Strohm, F.

SECTION 13
Craig, Pearl
Hurst, B.
Knowles, C.
Renner, Ed

SECTION 14
Brosman, T.
English, I. W.
Guinnip, Arthur
Redmond, John

SECTION 15
Brann, K.
Bubeck, E.
Buser, Clarence
Buser, Sarah
Finkbiner, Walter
Hein, H.
McHenry, H. W.
Meyrl, B.
Washburn, L.
Whitmaker, John

SECTION 16
Braynard, Bruce
Brewster, J.
Buckner, Jane
Buckner, Russell
Hargrove, M.
Hill, Elizabeth
Jackson, Minnie
Murphy, S. R.

SECTION 17
Cooper, Frank
Eckle, J. E.
Handy, Sol
Johnson, Harry
Lamb, George
Lycan, Byrd
Renner, George F.
Staggs, J. F.

SECTION 18
Baggs, Clarence
Gilbert, Oscar
Higgins, F.
Lashbrook, R. O.
Murphy, R. L.
Stanfield, Percie
Stull, Russell
Wieland, Charles

SECTION 20
Amacher, Otto
Brian, M. O.
Handy, Sol
Lashbrook, J. R.
Payne, Madge
Randleman, Roy

SECTION 21
Brossman, Anna E.
Daly, E. P.
Ellington, J.
Haenig, F.
Haenig, H.
Haenig, Nelle
Miller, C. A.
Miller, L.
Norton, James
Vell, Charles

SECTION 22
Brosman, Thomas H.
Doll, Lou
Finkbiner, Walter
Milbourn, Lucinda
Norton, Melvin
Smith, H. V.
Smith, Louisa

SECTION 23
Cox, M.
Marvin, E.
Schon, M.
Spittler, Dan

SECTION 24
Phillippi, L. O.

SECTION 25
Cole, Frank
Davidson, J. D.
Frazer, G. O.
Hogue, W. D.
Miller, H. E.
Miller, Theo (Est)

SECTION 26
Buser, Jake
Hogue, Margaret
Hanley, Lloyd

SECTION 27
Davidson, Dick
Davidson, B.
Gallatin, S. N.
Hogue, Margaret
Moore, Mike
Smith, Louisa

SECTION 28
Davidson, Dick
Gagen, Fred
Haenig, H.
Hethering, John
Johnson, J. H.
LeGore, O.
Moore, Mike
Shipe, Alma
Welsh, Nora

SECTION 29
Babcock, P.
Daly, E. P.
Deitz, Henry
Irwin, J. G.
Murphy, Christian
Payne, Madge
Starkey, Oces

SECTION 32
Arbuckle, Zane
Beabout, Emma
Hutchens, F.
Irwin, J. G.
Lewis, John
Murphy, Christian
Murphy, Ira
Smith, Forest
Starkey, J. G.

SECTION 33
Arbuckle, Zane
Birchfield, A.
Clouse, William
Garby, William
Irwin, D.
Neft, Fred
Shipe, Alma
Stewart, H. C.

SECTION 34
Amacher, Otto
Arbuckle, Zane
Bierbaum, Charles
Clouse, J.
Clouse, S.
Dietz, Henry
Easterday, William
Garby, William
Lindsey, Sam

SECTION 35
Daly, E.P.
Grabenheimer, Amelia
Johnson, Lloyd

SECTION 36
Frazer, G. O.
Miller, Arthur
Miller, Jacob
Renner, Ed
Reynolds, Victor
Spotts, Vern
Spotts, Walker
Swinford, A. W.




MELROSE TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
 Submitted by: Ron Cornwell
This is an index of all landowners in Melrose Township, listed by section.

SECTION 1
Bartlett, Ethelbert
Bartlett, Herman
Cannady, Ira
Gard, C.
Gard, Cora
Hollenbeck, Everett
Jeffers, O.
Scott, C. L.
Scott, Horner
Shotwell, O. C.

SECTION 2
Davison, Ottie
Gard, Carrol
Lindley, Alvis
Riggs, George
Riggs, I. S.
Riggs, J.
Thorp, Emmett
Wernz, Leo

SECTION 3
Davison, Ottie
Mathis, Sam
Thorp, Emmett
Vanfleet, John

SECTION 4
Alexander, G.
Alexander, J. W.
Carpenter, John E.
Davison, Ottie
France, F.
White, R.

SECTION 5
Carpenter, John E.
Carpenter, O.
Chambers, E.
Cole, F.
Cornwell, C. W.
Craig, Harry
Ellington, W. H.
McNary, W. R.
Sheahan, J.
VanFleet, J. M.

SECTION 6
Brown, A.
Connor, W.
Cornwell, C. W.
Davis, Jess
Ellington, W. H.
Finkbiner, Frank
Medsker, H.
Medsker, Harry
Morgan, B.
Rothrock, L. D.
Spivey, R.
Weir, Meda

SECTION 7
Drummond, Maggie
Drummond, Roy
Ishler, Maude
Medsker, Harry
Medsker, Russell
Rothrock, Thomas
Simpson, D.
Thompson, James

SECTION 8
Carpenter, O.
Craig, Harry
Davidson, Vern
Mattis, Sam
McNary, W. R.
Sheahan, J.

SECTION 9
Boyer, Russell
Mattis, A.
Mattis, Sam
White, Robert

SECTION 10
Brown, H. H.
Crumrin, A.
Crumrin, P.
Mathis, Sam
Meeker, A.
Meeker, F.
Wernz, J.

SECTION 11
Alexander, Everett
Gard, Carroll
Gard, R. H.
Lederman, F. G.
Lederman, George
Lindley, Alvis
Scott, E. V.
Thompson, M. N.
Thompson, O. J.
Wernz, Joe

SECTION 12
Bartlett, Harry
Buckley, M.
Gard, A.
Hollenbeck, G.
Lederman, George
Marvin, G. W.
Scott, Horner
Skelly, J. H.
Wernz, Joseph

SECTION 13
Bradbury, D.
Bradbury, O.
Bartlett, Harry
Daly, E. P.
Gard, Alex
Gard, Jed
Hollenbeck, G.
Moore, Martha A.
Prust, Milo
Sackrider, B. C.
Wernz, Fred

SECTION 14
Crumrin, Walter
Daly, E. P.
Thompson, T.
Wernz, E.
Wernz, Fred
Wernz, Joe

SECTION 15
Barkalow, R.
Court, Robert M.
Livvix, L.A.
Meeker, A.
Meeker, E.
Moore, C. A.
Snyder, M. M.

SECTION 16
Boyer, Russell
Marvin, Harry
Shaffner, Carl
Shaffner, O.
White, H. H.

SECTION 17
Crumrin, Edna
Dodd, L. C.
Marvin, H.
Medsker, P.
Shaffner, Carl
Wells, Ernest

SECTION 18
Crumrin, Edna L.
Davis, C.
Davis, Wayne
Medsker, Herschel
Wells, Esther
Wells, J. E.

SECTION 19
Cole, Frank
Cornwell, C.
Davis, Wayne
Dodd, L.
Parcel, Homer
Snavely, B.
Stanfield, Othello
Wells, Ernest

SECTION 20
Cornwell, Charles
Cornwell, J.
Dodd, E.
Dodd, E. S.
Dodd, H.
Dodd, L.
Edwards, C.
Evans, Bruce D.
Gideon, Cora
Graham, Millie
Medsker, Charles
Medsker, H.
Thompson, F.
Wells, Ernest

SECTION 21
Cline, Ivan
Dodd, E.
Dodd, H.
Graham, Millie
Hull, D.
Medsker, H.

SECTION 22
Deahl, Gideon
Deahl, Patience
Evans, Bruce
Green, Perry
Kinderdine, W.
McCourt, Robert
Moore, C.
ONeal, C.
Ratts, Jake

SECTION 23
Crow, Samuel
France, Harley
Freeman, C.
Heleine, Jeff
Seigle, John

SECTION 24
Gard, William
Heleine, John
Newlin, S. D.
Trefz, Herb
Wright, Charles V.
Wright, Harnett

SECTION 25
Bell, Zelpah
Burnam, Elizabeth
Crow, Ben
Evans, Ellis
Lindley, R.
Newlin, S. D.
Ralston, J. R.

SECTION 26
Cornwell, C. W.
Crow, Ben A.
Crow, C.
Crow, James
Crow, John R.
Green, Perry
Miller, Otho
Porter, R.

SECTION 27
Clatfelter, Harold
Evans, Bruce
Green, G.
Green, Grant
Green, M.
Hager, Julia
LaRoch, E.
Musgrave, M.
ONeal, C.

SECTION 28
Clatfelter, Harold
Cole, B.
Cole, F. B.
Lindley, Ester

SECTION 29
Clatfelter, Harold
Cornwell, Garnet
Cornwell, Roscoe
Evans, B. D.
Graham, D.
Guyer, Leah
Shelton, L. B.
Slocum, E. M.
Thompson, O. H.
Whitaker, A.

SECTION 30
Cornwell, Charles
Cornwell, Ezra
Cornwell, Roscoe
Craig, C. C.
Graham, L.
Graham, R.
Leasure, J.
Leasure, W.
Stanfield, Oma
Stanfield, Othello

SECTION 31
Cannady, Noble
Cole, F.
Craig, C. C.
Francis, Albert
Graham, L.
Graham, R.
Millis, Buel
Nave, M.
Phillippi, Anna
Sims, M. C.
Spraker, Jesse
Wells, Alva
Wilbert, Iva
Winchell, R.

SECTION 32
Baker, F.
Drake, J.
Drake, Ray
Drake, Roy
Graham, E.
Hoskinson, Isaac
Leasure, J. H.
Raines, Ed
Reynolds, M.
Sims, M. C.
Thompson, Harold
Wheeler, Ellen
White, J.

SECTION 33
Hoskins, E.
Hoskins, I.
McDaniel, E.
Rambo, G.

SECTION 34
Clatfelter, Harold
Crank, Elizabeth
Evans, A.
Evans, Bruce
Evans, Harlan
Green, Grant
Green, J.
Green, M.
Hager, Julia
Hagar, R. L.
Hoskinson, E.
Johnson, A.
McDaniel, Edward
Musgrave, M.
Newlin, Allen
Stanfield, F.
Swope, L.
Wheeler, D.

SECTION 35
Angel, H.
Dunham, Erma
Evans, Harlan
Evans, J.
Monk, R.
Ralston, E.
Thatcher, Bert
Tingley, N. E.
Wheeler, C.

SECTION 36
Bradbury, E.
Church, L. A.
Coryell, A. S.
Dehl, L.
Hawkins, Cora
Matteson, M. H.
Nidey, C.




PARKER TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed and Submitted by: Cindy McCachern
This is an index of all landowners in Parker Township, listed by section.

SECTION 1
Cartwright, J. E.
Cartwright, R.
Grabenheimer, A.
Mathis, Alice
Pence, C. A.
Tarble, M. A.
Warner, O. L.

SECTION 2
Connelly, L.
Garver, A.
Ross, Lloyd
Shawver, W.
Tarble, M. A.
Warner, Oscar

SECTION 3
Barbee, J.
Cole, Frank
Connelly, E.
Daughettee, Sid
Garver, C. A.
Hammond, A.
Houghton, Elizabeth
Houghton, H. P.
Warner, O. L

SECTION 4
Endsley, Robert
Fender, Joseph
Houghton, Elizabeth
Johnson, B.F.
Paden, Charles
Stephen, C.
Thomas, Jessie

SECTION 5
Drake, W. W.
Green, Roy
Harper, Sam
Pennell, E.
Pennell, H. F.
Thomas, Jessie
Vanlieu, J. M.
Weber, W. B.

SECTION 6
Harper, Sam
Melton, R.
Pinnell, E. T.
Tefft, A. M.
Weber, W. B.

SECTION 7
Bennett, Nora E.
Dorsey, A. E.
Gibson, Edward
Spelbring, H. E

SECTION 8
Daly, E. P.
Lee, Cuma
Moore, Dilla L.
Spelbring, H. E.

SECTION 9
Biggs, Herbert
Gunn, Vern
Melton, Ray
Paden, Charles
Warner, O. L.
Wilkins, Mayme

SECTION 10
Biggs, Roscoe
Connelly, Alanson
Daughettee, Sid
Gunn, Vern
Nichols, Helen
Willison, Helen

SECTION 11
Connelly, Anna
Connelly, Don
Connelly, L.
Connelly, S.
Connelly, Sarah J.
Garver, C.
Morrill, Gerald
Shawver, E.
Tarble, M. A.

SECTION 12
Connelly, M.
Hammond, Howard
Morrill, Gerald
Pence, C. A.
Tarble, M. A.
Wiser, Orion

SECTION 13
Connelly, M.
Hammond, Clark
Hammond, George
Lowe, Marg
Stoneburner, Byron
Wilhoit, Cora

SECTION 14
Connelly, M.
Connelly, Sarah J.
Lane, Lula
Morrill, Gerald
Morrill, Patsie
Stoneburner, Byron
Turner, Serena

SECTION 15
Cole, Frank
Connelly, M.
Gossett, Lucinda
Hammond, A.
Hammond, Fred
Hammond, R.
Linn, Stella
Turner, Serena
Wiser, Clem

SECTION 16
Grisson, Lucille
Gunn, Vern
Markham, W. G.
Moore, Dilla L.
Rodgers, Flora E.
Thompson, J. S.
Tyler, Tonie

SECTION 17
Booth, F. W.

SECTION 18
Green, L. S.
Knierin, George
Lee, Cuma
Ohme, Pearl
Phillips, Ray

SECTION 19
Christian, Clyde
Christian, H. M.
Cole, Frank
Richey, F. G.
Troughton, Myrtle

SECTION 20
Ennis, E.
Hawkins, Glenn
Hawkins, W. E.
Nichols, M. S.
Troughton, Ethel
Troughton, Myrtle

SECTION 21
Hawkins, Glenn
Hawkins, W. E.
Linn, Stella
Newlin, Walter
Terrell, Elsie
Wilhoit, Seibert
Wilkins, Mayme

SECTION 22
Connelly, M.
Connelly, Martin
Cooper, W. E.
Eddington, Orla
Johnson, Tessie
Kelm, Lois
Lawrence, O.
Robinson, Amanda

SECTION 23
Burkhardt, Paul
Cowen, Liz
Fasig, Stella
Lowe, M.
Newlin, C.
Schick, C.
Shawver, C.
Southard, William

SECTION 24
Connelly, D.
Connelly, M.
Hammond, H.
Hull, M.
Kelm, Lois
Lowe, Margaret
Rush, John
Southard, William
Young, Howard

SECTION 25
Claypool, Howard
Connelly, S.
Cunningham, G. C.
Hall, Clarence
Hammond, H.
Inman, E.
Young, Howard

SECTION 26
Arnold, R.
Briscoe, E.
Claypool, Nellie
Johnson, J.
Newlin, Roy C.
Schick, C.
Shawver, C.
Stratton, Ross A.
Winterroud, M.

SECTION 27
Arnold, George
Edington, O.
Johnson, Tessie
Kelly, Levin
Lamb, Frank
McNary, Everett
Ramsey, Eva
Robinson, Amanda

SECTION 28
Arnold, L.
Beasley, G.
Grafton, P.
Ingersall, S. L.
Linn, Stella
Terrell, J.
Wilkins, Mayme

SECTION 29
Innersole, S. L.
Lamb, Frank
Terrell, J.
Terrell, R.

SECTION 30
Goben, William
Ingersoll, S. L.
Owens, Wayne
Richey, F.G.
Shuey, Pearl

SECTION 31
Brookhart, H.
Cole, Anna
Elliott, E. E.
Goben, William
Grisson, Lucille
Lamb, Frank
Markwell, C. H.
Owen, Wayne

SECTION 32
Elliott, E. E.
Elliott, Otis
Gehl, N. M.
Ingersoll, S. L.
Knecht, Ferdinand
Knecht, Franz
Lamb, Frank
Markwell, C. H.
Sherwood, H. W.

SECTION 33
Beasley, Harry
Elliott, E. E.
Elliott, Otis
Johnson, Tressie
Lamb, Frank
Miller, William
Myers, Nancy
Sluss, G. T.

SECTION 34
Arnold, George
Arnold, Lester
Arnold, R.
Hackney, M.
Hutchison, Lucile
LaRae, W. C.
Miller, Dallas
Miller, Lydia
Ramsey, W.

SECTION 35
Beasley, N.
Biggs, Roscoe
Daly, E. P.
Inman, B.
Jones, O.
Perisho, W. D.
Ryan, T. H.
Shawver, G.
Sloan, O.
Stratton, Ross A.
Trout, Joe

SECTION 36
Cunningham, G. C.
Greenwell, John
Greenwell, O.
Henderson, Glen
Johnson, H. N.
Keller, Oscar
Perisho, T.
Rodgers, J.
Trout, Joe


WESTFIELD TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed and Submitted by: Cindy McCachern
This is an index of all landowners in Westfield Township, listed by section.

SECTION 19
Campbell, Flora M.
Drake, C.B.
Messick, H. H.
Wilhoit, Zinc

SECTION 20
Ferris, George
Goble, Bruce
Lewis, Odie
Lewis, V.
Lovell, George
Shawver, E. B.
Shawver, R. E.

SECTION 21
Bishop, Ed
Coleman, Elmer
Flenner, Marcella
Goble, C.
Hanneman, N. S.
Lovell, George

SECTION 22
Barbee, Floyd
Barbee, Glenn
Barbee, J. E.
Dawson, S. A.
Sweeney, Joseph
Sweeney, M. R.
Uphoff, Chris

SECTION 23
Barbee, J. E.
Bennett, Charles
Bennett, Harry
Davis, Frank
Pennell, Lois
Reynolds, Anna
Sweeney, Joseph
Tyler, L. O.
Wilhoit, F.

SECTION 24
Bennett, R. M.
Dawson, S. A.
Hammond, A.
Hammond, H. F.
Kime, D. A.
Newlin, Aden
Redman, K.
Redman, O. T.
Reynolds, A.

SECTION 25
Behner, Anna
Boge, Ella
Cline, Ivan
Hammond, Ala
Lowe, G.
Marrs, C.
Meyers, F.
Newlin, Rosa
Newlin, Z.
Reeds, C. E.
Snyder, C.

SECTION 26
Bennett, B. R.
Bennett, C. E.
Boyer, Arthur
Cornwell, Susie
Findley, William
Lee, Cecil
Lowery, Goldie
Parker, L.
Tyler, L. O.
Tyler, T.

SECTION 27
Barbee, Floyd
Barbee, J. E.
Biggs, Herbert
Biggs, L. R.
Cross, L.
Hanneman, Nettie
Lowry, Goldie
Sweeney, M. R.

SECTION 28
Barbee, J. E.
Bell, Nora
Briscoe, Harry
Briscoe, P. B.
Evans, B.
Hanneman, Nettie
Pinnell, E. T.
Stephen, A.
Tyler, Tonie
Warner, Sallie

SECTION 29
Brown, L. A.
Ensley, Robert
Lee, A.
Newman, C.
Pinnell, E. T.
Tefft, Hamilton

SECTION 30
Goble, C.
Goble, Dale
Lovell, George

SECTION 31
Drake, W. W.
Goble, Clarence
Green, Ray
Mills, S.
Moore, O. F.
Parcel, Ira

SECTION 32
Dallas, Marion
Drake, C. B.
Drake, W.W.
Endsley, Robert
Umbarger, Russell

SECTION 33
Biggs, R.
Biggs, R. L.
Briscoe, Harry
James, Samuel
Robinson, E. L.

SECTION 34
Barbee, J. E.
Bennett, C. E.
Dallas, Marion
Cunningham, Edmund
Hammond, Earl

SECTION 35
Bennett, C. E.
Cartwright, Alice
Cornwell, Susie
Fitzgerald, M.
Hammond, Earl
Newlin, Riley
Poulter, E. E.
Ross, Lloyd
Ward, L. M.

SECTION 36
Biggs, R. L.
Buckley, Bruce
Cline, Ivan
Gilbert, E.
Gilbert, Lela
Gilbert, S.
Grabenheimer, A.
Hammond, Lillian
Pence, C. A.



YORK TOWNSHIP INDEX OF LANDOWNERS
Indexed by; Ron Cornwell
Submitted by: Cindy McCachern
This is an index of all landowners in York Township, listed by section.

SECTION 1
Bubeck, B. V.
Dulaney, R. L.

SECTION 2
Cole, Frank
Cole, V. L.
Dulaney, R. L.
Griss, Mary

SECTION 3
Briscoe, W.
Dickerson, Hilda
Dickerson, R.
Fancil, F.
Gard, Flora
Good, Oris
Harlin, Emma
Hunt, F.
John, H. S.
Porter, L.
Strohm, P.
Vaughan, Jennie

SECTION 4
Bohn, Henry
Briscoe, C.
Cole, Frank
Drake, H. W.
Stanfield, Percy
Wilman, J. Fred

SECTION 5
Collier, Fabry
Drake, Henry
Dulaney, Robert
Dutchel, Ola
Edwards, Clayborne
Manhart, L. A.
Manhart, Ray
Prust, Hetty

SECTION 6
Baker, W. W.
Collier, F.
Drum, Roy
Gard, Carole
Hollenbeck, E.
Hollenbeck, Myrtle
Hollenbeck, William
Manhart, L. A.

SECTION 7
Bartlett, Albert
Cline, Vern
Prust, Milo
Scott, Horner
Strohm, Dean
Whitlock, Charles

SECTION 8
Cline, Ivan
Dulaney, Robert
Hilbert, F.
Marvin, H.
Nicol, Florence
Nichol, O.
Prust, Milo
Stanfield, Kenneth

SECTION 9
Bumpus, Neal
Clatfelter, Marvin
Hilbert, Vern
Stanfield, Percy

SECTION 10
Brown, Dora
Dickerson, S. B.
Macke, Arnold
Mundy, Cozy
Nichols, M. E.

SECTION 11
Bubeck, B. V.
Dickerson, S. B.
Macke, Arnold
Macke, Will
Miller, H.

SECTION 12
Hilbert, Frank
Nichols, B.
Rhodes, M. A.

SECTION 13
Daly, E. R.
Dickens, L. B.
Shaw, Wilfred

SECTION 14
Baughman, W. D.
Davis, D.
Dickerson, Hilda
Goben, Velma
Jackson, Selda
Macke, Arnold
Strohm, Richard
Tumey, H.

SECTION 15
Baughman, W. B.
Doll, L. J.
Dulaney, Robert
Matteson, M. H.
Mount, Mary
Nichols, M. E.
Taylor, L. B.

SECTION 16
Booth, N. T.
Daly, E. P.
Lindley, Hattie
Lindley, R.
Medsker, Marjorie
Slocum, Edward
Vaughn, Jenny

SECTION 17
Daly, E. P.
Dolson, H.
Drake, S. G.
Ferris, O.
Flowers, C.
Marvin, W. H.
Murphy, J.
Nichols, Otto
Shawler, L. A.
Wright, R.

SECTION 18
Bradbury, O. J.
Crow, V.
Gard, Flora
Gard, Jed
Nichols, O.
Nichols, Oscar
Prust, Milo
Strohm, Dean

SECTION 19
Bussell, D.
Crow, John
Gard, Flora
Gard, William
Heleine, D.
Heleine, John
Irwin, William
Stanfield, Percy
Wait, Bessie
Williams, F.

SECTION 20
Byrd, E.
Clatfelter, J. E.
Dolson, Rush
Donham, M.
Drake, J. W.
Harrison, F.
Harrison, W. H.
Hull, Dan
Murphy, J.
Pittman, E.
Prevo, Sam (Est)

SECTION 21
Burnam, W.
Daugherty, N.
Dolson, Harry
Heleine, J.
Herrington, Ettie
Mundy, John
Murphy, R.
Roberts, W. L.

SECTION 22
Baughman, W. D.
Bussell, L. M.
Clatfelter, J. E.
Dulaney, Robert
Heliene, Dan
Manhart, R.
Milam, Charles
Strohm, Dean

SECTION 23
Broadhurst, Thomas
Davis, J. D.
Hilbert, F.
Manhart, Ray
Strohm, Charles
Strohm, Richard

SECTION 26
Broadhurst, Thomas
Cole, Frank
Macke, William

SECTION 27
Bishop, H.
Cole, Frank
Coryell, A.
Daugherty, N.
Failing, M.
Gilbert, Marcus
Matteson, M. H.
Thomas, J.
Wernz, S.

SECTION 28
Bradbury, D.
Bradbury, O.
Cole, Frank
Dolson, Harry
Evans, Roy
Hand, Guy
Nichols, Ernest

SECTION 29
Macke, Fred
Prevo, Edgar

SECTION 30
Bussell, L. M.
Crow, James
Crow, M.
Crow, Mitchell
Meehler, Mae
Newlin, S.
Richards, N. T.

SECTION 31
Bailiff, R. J.
Beel, R. L.
Bell, R.
Crow, Mitchell
Life, Owen
Mattison, M. H.
Newlin, E. N.
Seigle, Ira

SECTION 32
David, Justin
Lindley, Faye
Lindley, Maurice
Lindley, Okla
MsCammen, F.
Nichols, Margaret
Nichols, Margaret P.
Prevo, Charles
Rains, E.
Stanfield, Percy

SECTION 33
Bishop, H.
Bradbury, D.
Bradbury, O.
Burnam, Otho
Collier, F. M.
Crow, James
Crow, M.
Daugherty, Neal
Dixon, U.
Hollman, R.
Jackson, H.
Jackson, Hattie
Johnson, E.
King, A.
Layton, C.
Mason, William
Roberts, W. L.

   



BACK -- HOME

Find Your Ancestors wherever their trails led!

Copyright © Genealogy Trails